6 Aralık 2010 Pazartesi

37+2 ' den selam..

37+2 hft

İstatistiklere göre anne adaylarının %75 'i doğumlarını bu haftalarda gerçekleştiriyormuş..Amaneyyyy!! Yolun sonuna geldik herhalde..

Artık haftada bir doktordayız zaten..Sürekli devam eden kasılmalarım, NST de bir adet sancı olarak kendini gösterdi yine..Ancak doktor, madem normal doğum düşünüyoruz, artık magnezyumu keselim, dedi..

Günde yarım saat- 45 dk yürüyüş yapmamı istedi..Bir de, Garmastan Pomad ile göğüs uçlarına günde birkaç kez masaj yapmamı önerdi..

Bu kez doktorum olmadığından, diğer doktor hanıma muayene oldum..Kendisi normal doğuma çok pozitif yaklaştı.Durumu özetledi, eğer açılmaların gereken sürede gerçekleşirse normal olmaması için hiçbir sebep yok şu an dedi..Ama açılmaz olmazsa, suni sancı verilemediğinden sezeryana alırız dedi..Çok pozitifti..Büyük bir cesaret geldi bana da..

Deli gibi, açılmayı ne kolaylaştırır ,onu araştırıyorum forumlardan..Bulduğum sonuçlar şunlar:

-doğuma bir hafta kala filan sıcak banyo yapmaya başlamak

-her gün birkaç tane medine hurması yemek

-rahim ağzına zeytinyağını pamukla sürmek (bu itici geldi biraz)

-bol yürüyüş

-merdiven çıkmak


Başka bildiğiniz, denediğiniz varsa yazın lütfen..

Bebeğim biraz daha büyümüş görünüyor..En azından 2.5 sınırını aştık inşalah..Zaten 4 kg dogurmayı beklemıyorum..3.5 'u görsek bayram ederiz, 3 kg yu geçse çok seviniriz :))) Ama bunlar işin detayı tabi, sağlığı yerinde olsun da inşalah..Yarım kg doğanlar bile şimdi kocaman adam oldu ..Allah ömür versin, sağlık versin..Gerisi detay..

Bana gelince..Geçen haftayı tam anlamıyla istirahatte geçirdim..Ama kontrolde, doktor yürü deyince pişman oldum..Artık yata yata gün doldurmak yok..Hareket, hareket..!!:)

Şahane4 yorum:

firdevs dedi ki...

nerde hareket orda bereket yani :p

valla ben 3. ye hamileyken son gunumde ( tabii ki son gunum oldugunu bilmeden :p ) belki 2 saat araliksiz yuruyus yaptim . ertesi gun dogurdum :)) hem de cok kolay dogurdum :) bir pazartesi dogurdum , obur pazartesi yuruyus yaptigim parka bebegimle gezmeye gittim :))))

şahane dedi ki...

ben de yürüyeyim bari artık..bugün yarım saat yürüdüm mesela:) yürüyüş yapmaz özürlü biri için, bu halimde bu iyi bir başlangıç bence:))
maşallah ya..senin zaten miden de bulanmamıştı hiç..unuttum sanma:))

firdevs dedi ki...

benim jeton parasutle dusuyor :)))

sen de yazmissin ama , ben yine de soylemek istiyorum :) 3 hamileligimde de ozellikle son aylarda hurma yedim . meryem suresinin tefsirinde de geciyor dogumu kolaylastirdigi . ben gercekten faydasini cok gordum :)

heeyyy !! hala dogurmadiysan kendini hurmaya vur :PpP

firdevs dedi ki...

sahane dogurdun mu ? :)

Related Posts with Thumbnails